Home \ Namoyish etilgan spektakllar ro`yxati

Namoyish etilgan spektakllar ro`yxati

FARG`ONA  VILOYAT   QO`G`IRCHOQ  TEATRINING  TASHKIL  ETILGANDAN  BUYON  NAMOYISH ETILAYOTGANGAN  SPEKTAKLLARI  RO`YXATI

Saxnalashtirilgan asar nomi

Asar muallifi

Saxnalashtiruvchi rejisser

Bastakor

 

Rassom

Saxna-lashti-rilgan yili

1

2

3

4

5

6

7

1

Qo`g`irchoqbozlar tomoshasi

G`ayratiy

X.Xakimov

-

N.Kaminskiy

1993 y

2

G`aroyib poyga

V.Spiranskiy

M.Yusupov

-

N.Kaminskiy

1993 y

3

Sehrli sandiq

O.Tolipov

M.Ashurova

-

L.Kaminskaya

1993 y

4

Uch apelsin

X.Xakimov

X.Xakimov, M.Yusupov

R.Litvin

L.Kaminskaya

1993 y

5

Novogodnee shou

X.Xakimov

X.Xakimov

R.Litvin

L.Kaminskaya

1993 y

6

Yangi yil shodiyonasi

X.Xakimov

X.Xakimov

R.Litvin

L.Kaminskaya

1993 y

7

Oltin jo`ja

O.Orlov

M.Ashurova

S.Seduxin

S.Seduxin

1994 y

8

Zolotoy siplenok

O.Orlov

M.Ashurova

S.Seduxin

S.Seduxin

1994 y

9

Tri apelsina

X.Xakimov

X.Xakimov

R.Litvin

L.Kaminskaya

1994 y

10

Anbe va Ranbe

I.Jumaev

Sh.Yusupov

L.Atabekov

E.Yusupov

1995 y

11

Qish ertagi

V.Yogelsen

M.Taxautdinova

-

D.Bukin

1995 y

12

Podarki d.moroza

V.Borisova

S.Seduxin

-

S.Seduxin

1995 y

13

Gadkiy utenok

V.Senakevich

X.Xakimov

R.Litvin

S.Seduxin

1995 y

14

Zimnyaya skazka

V.Yogelsen

X.Xakimov

-

D.Bukin

1996 y

15

Toshbag`ir

I.Jumanov

Sh.Yusupov

L.Atabekov

E. Yusupov

1996 y

16

Qorbobo sovg`alari

V.Borisova

S.Seduxin

 -

S.Seduxin

1996 y

17

Kamennoe serdse

I.Jumanov

Sh.Yusupov

L.Atabekov

E.Yusupov

1997 y

18

Kisik i misik

E.Chepoveskiy

S.Seduxin

-

S.Seduxin

1997 y

19

Tisyacha  i odna noch

V.Luchinkin

X.Xakimov

A.Ergashev

M.Daurenbaeva

1997 y

20

Yovvoyi O`rdakcha

S.Senakevich

X.Xakimov

R.Litvin

S.Seduxin

1998 y

21

Gusenok

G.Gurevich

X.Xakimov

-

M.Ivanyan

1998 y

22

No`xat bola

V.Pavlovskiy

Sh.Yusupov

-

V.Akudin

1998 y

23

Malchik goroshek

V.Pavlovskiy

Sh.Yusupov

-

V.Akudin

1998 y

24

Veseliy kotenok

N.Din Txi

Sh.Yusupov

-

V.Akudin

1999 y

25

Kichkina g`oz xunaring oz

G.Gurevich

X.Xakimov

-

M.Ivanyan

1999 y

26

Quvnoq mushukcha

N. Din Txi

Sh.Yusupov

-

V.Akudin

2000 y

27

Ming bir kecha

I.Tursunov

X.Xakmiov

A.Ergashev

M.Daurenbaeva

2000 y

28

Alpomish

J.Maxmud

Sh.Yusupov

A.Ikromov

V.Akudin

2000 y

29

Vozvroshenie Alpomisha

X.Xakimov, I.Tursunov

X.Xakimov

A.Ikromov

V.Akudin

2001 y

30

Odamlar ogoh bo`ling

I.Tursunov

X.Xakimov

R.Litvin

-

2001 y

31

Biz yashashni istaymiz

I.Tursunov, X.Xakimov

X.Xakimov

R.Litvin

-

2002 y

32

Dovyurak baqacha

 L.Ustinov tr. M.Yusupov

M.Yusupov

D.Marasulova

Sh.Xalilov

2004 y

33

Hamma Yulduzlar

U.Azim

V.Umarov

-

Sh.Abdumalikov

 

34

Layli va  Majnun

A.Navoiy, Fuzuliy

X.Xakimov

A.Ikromov

Sh.Abdumalikov

2008 y

35

G`oz hunaring oz

V.Gurevich

X.Xakimov

Q.Samiev

Sh.Abdumalikov

2009 y

36

Gumbaz ostidagi afsun

M.X.Ashurova

M.X.Ashurova

Q.Samiev

Sh.Abdumalikov

2009 y

37

Kulcha  non

Komila

X.Xakimov

Q.Samiev

Sh.Abdumalikov

2010 y

38

Oq qushlar nidosi

M.X.Ashurova

M.X.Ashurova

Q.Samiev

Sh.Abdumalikov

2010 y

39

O`zga sayyoralik yoki archa mojarosi

I.Xatamov

N.M.Tursunov

Q.Samiev

Yu.Yusupov

2010 y

40

Baxrom boboning merosi

R.Kachanov, E.Uspenskiy

A.To`rayev

Q.Samiev

Sh.Abdumalikov

2011 y

41

Sog`lom tanda sog` aql

M.Ashurova

A.To`raev

A.G`ofurov

R.Ibragimova

2011 y

42

Vaqt soati

I.Tursunov

A.Turaev

A.G`ofurov

F.Inamov

2011 y

43

Nuxat bola

V.Pavlovskiy

A.Turaev

A.G`ofurov

M.Mamajonova

2012 y

44

O`z uyingni o`zing qadrla

M.Ashurova

B.Yadgarxo`jayev M.X.Ashurova

A.G`ofurov

Sh.Abdumalikov

2012 y

45

Badjahl quyoncha

M.Suponin

 D.Mo'minov

A.G'ofurov

 Sh.Abdumalikov

 2012 y

46

Mo'jiza

M.Ashurova

M.Ashurova

A.G`ofurov

Sh.Abdumalikov

2013 y

47

G'aroyib poyga

E.Speranskiy

A.To'rayev

A.G'ofurov

Sh.Abdumalikov

2013 y

48 Bo'l toza bo'l R.Kachanov A.To'rayev A.G'ofurov Sh.Abdumalikov 2014 y
49 Ochil dasturxon I.Djumanov F.Hodjayev H.Axunov Sh.Abdumalikov 2014 y
50 Nasriddinning yangi yil sarguzashtlari I.Djumanov F.Hodjayev H.Axunov Sh.Abdumalikov 2014 y
51 Odnajdi v djunglyax G.Oster N.Aliyeva S.Mirzayev D.Mo'minov 2015 y
52 G'oz jo'jasi-tulki xiylasi N.Gernet N.Tojiddinova S.Mirzayev Sh.Abdumalikov 2015 y
53 Quvnoq arava V.Zimin A.To'rayev S.Mirzayev Sh.Abdumalikov 2015 y
54 Boshqacha yangi yil A.To'rayev A.To'rayev A.G'ofurov D.Mo'minov 2016 y
55 Samolarda uchgan alloma Sh.Murodov A.To'rayev A.G'ofurov D.Mo'minov 2016 y
56 Alla M.Ashurova M.Ashurova A.Gáfurov E.Biserova 2016
57 Vse mishi lyubyat sir D.Urban A.Abdullaev A.Gáfurov S.ErgashevA 2016
58 Sariq archa sarguzashtlari A.To'raev A.To'raev A.To'raev D.Mo'minov 2016
59 Oltin joja V.Orlov A.Toraev A.Gafurov S.Ergasheva 2017
60 Karvonsaroy I.Lukyanova F.Xadjaev A.Gafurov D.Mominov 2017
61 Bukri oshpaz V.Gauf Sh.Yusupov A.Gafurov Z.Yodgorov 2017
62 Musiqali choyxona S.Seduxin S.Seduxin A.Gáfurov S.Seduxin 2018
63 Gusyonok N.Gernet A.Abdullaev A.Gafurov D.Mominov 2018
64 Toychoq S.Seduxin S.Seduxin A.G'ofurov S.Seduxin 2018
65 Vaqt soati I.Tursunov K.Isamova A.G'ofurov D.Mo'minov 2018
66 Laylakcha va qo'riqchi L.Lopeyska S.Seduxin I.Berlin S.Seduxin 2019
67 Tainstvenniy gippopotam V.Lifshits, I.Kichanova A.Abdullayev A.G'ofurov D.Mo'minov 2019
68  Badjaxl quyoncha M.Suponin S.Seduxin A.G'ofurov S.Seduxin 2019
69  SHumtaka gnomlar N.SHuvalov SH.Murodov A.G'ofurov M.Xalifayev 2020
70 Ole-Lyukoye ertaklari L.SHenxov  F.Xodjayev  F.Yanov-Yanovskiy - 2020
71 Samolarda uchgan alloma SH.Murodov S.Seduxin A.G'ofurov S.Seduxin 2020
72  SHumtaka  A.Xomidjonov SH.Murodov A.G'ofurov M.Xalifayev 2021
73  Zumrad va Qimmat  E. Xushvaqtov S.Seduxin A.G'ofurov S.Seduxin 2021 
74  Tug'ilgan kuning bilan Pingvin   Irina va Yan Zlatopolskiy S.Seduxin A.Aleksandrov  S.Seduxin 2021 

 

                               Bugungi kunda faoliyat yuritayotgan ijodiy xodimlar:
                

1.    Murodov Shokirjon Orifjonovich                 -  Bosh rejissor

2.   Xalifayev Mavsum Mirzoraxmatovich          -  Saxnalashtiruvchi rassom

3.   Axunov Pozil Azimovich                              -  Badiiy bezak va sahnalashtirish bo'limi mudiri

4.   A'zamov Nodirjon Vahobjon o'g'li                 -  aktyor

5.   Akraev Arslon Toirovich                               -  aktyor

6.   Usmonov Eldor Erkinovich                           -  aktyor

7.   Axmedov Shokirxo`ja Maxmudxo`jaevich   -  aktyor

8.   Faxriddinov Jalollidin  Fayozdin o'g'li            - aktyor

9.    Toshtemirov Po`lat Oripovich                        -  aktyor

10.    Turdiyeva Dildora Ibroximovna                    -  aktrisa

11.    Sabrdinova Nasiba Alimovna                       -  aktrisa

12.   Mamadiyeva Diyora Rasuljon qizi                - aktrisa 

13.    Ibragimova  Dildora Maxmudjon qizi           -  aktrisa

14.    Metinova Sevara Sodiqovna                         -  aktrisa

15.   Nishanova Feruza  Baxtiyorovna                  - aktrisa

16.   G'ofurov Alisher Odilovich                          - Ovoz rejissori

17.   Saydamatov Ilxom Qo'chqoraliyevich        -  Ovoz operatori

18.   Solijonov Xusniddin Soyibjon o'g'li           -  Ovoz operatori

19.   Xamraliyeva Dildora Ne`matovna              -  Rekvizitor

20.   To'ychiboyeva Xursanoy Dilshodbek qizi   -  Butafor-dekorator

 

      " O`zbekteatr " ijodiy  ishlab  chiqarish   birlashmasining  2008 yil18 fevral  kungi  23-sonli buyrug`iga  asosan  teatr  direktori  T.M.Sultonov,  teatr bosh  rejisseri  X.Xakimovlar  tayinlandi. 2015 yil 1 aprel kunidan "O'zbekteatr"  ijodiy  ishlab  chiqarish   birlashmasining 30-K sonli buyrug'iga asosan Yusupov Ulmas Sharobiddinovich teatr direktori etib tayinlandi.  O'zbekiston Respublikasi madaniyat vazirining buyrug'iga asosan 2017 yil may oyida T.M.Sultonov yana raxbar etib tayinlandi. 2018 yil 20 fevral kuni O'zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirining buyrug'i asosida Mirzayev Saidjon Xaydarovich teatr direkori vazifasini bajaruvchi etib tayinlandi. 

       Teatr  xodimlarining  namunaviy  shtat jadvali  52  shtatdan  iborat  deb  tasdiqlangan.

       Teatrda  48 ta xodim muddatli mehnat shartnomasi asosida ish yuritmoqda.

        Shulardan: Ma'muriy-boshqaruv rahbariyati - 3 nafar  va  texnik  xodimlari - 19 kishi.

        Ijodiy  gurux  -  26 nafar kishi.

Teatr  jamoasi  asosan  yoshlardan  iborat. Teatr  jamoasiga har yili Toshkent  san'at oliygoxi bakalavr, magistr  yo`nalishi  bo`yicha  qo`g`irchoq  aktyori  mutaxassisligi  xamda Farg`ona  shahar  san'at kolleji  qo`g`irchoq  teatri  mutaxassisligi  bitiruvchilari  shartnoma  asosida  ishga  kelmoqdalar.          

      

Chegirmalar
6-8 nafar tomoshabinlar guruxiga
6-8 nafar tomoshabinlar guruxiga
Kirish chiptalariga 30% lik chegirma
Homiylar
Контакты
Телефон:
Адрес:
г. Фергана ул. Мураббийлар дом №28.